500 682 891 | info@lightonline.pl

Eksperci od oświetlenia do Twojej dyspozycji

Dla wielu spośród nas zdalna praca staje się nową codziennością. Mimo, iż ta koncepcja wydaje się być prosta, występuje jednak kilka ważnych reguł, których stosowanie pozwoli na stworzenie przyjemnej i wręcz biurowej przestrzeni pracy. Jeśli nie posiadasz pomieszczenia dedykowanego wyłącznie do tego celu, oto nasze 6 wskazówek dla praktycznego i inspirującego kącika biurowego.

Oświetlenie biura wskazówkiStaraj się, w miarę możliwości, być w dobrze oświetlonym naturalnym światłem miejscu i unikać kątów pomieszczeń czy siedzenia na przeciwko ściany. Must ? W mieszkaniu czy w domu, skorzystaj z promieni słonecznych i otwórz okna, balkon, taras, by zaczerpnąć świeżego powietrza pomiędzy obowiązkami.
 
Lampe de bureau bois
 
 
Lampe teletravail conseil


Porządne oświetlenie jest kluczowe !
Wybierz najpierw główne źródło światła : lampa podłogowa, lampa wisząca czy plafon doskonale się do tego nadają. Jeśli Twoje pomieszczenie jest nieco ciemne lub preferujesz wieczorne godziny pracy, postaw na lampę biurkową z możliwością regulacji ramion oraz strumienia światła, co znacznie polepszy jakość i skupienie nad wykonywaną czynnością. Jeśli pracujesz przed monitorem, lampę postaw blisko ekranu gdyż jego niebieskie światło męczy oczy a w połączeniu z ciepła barwą lampy zniwelujesz to uczucie. W przypadku małego biurka możesz pokusić się o zastosowanie lampki zaciskowej.


 
wskazówki home office


Kwestią pierwszorzędną jest właściwe urządzenie się, zwłaszcza w domu, gdzie niekoniecznie dysponujemy ergonomicznym miejscem do pracy. Wybierz wygodne siedzenie z oparciem, aby nie męczyć pleców. Dostosuj wysokość biurka, krzesła, a także pozycję klawiatury, aby uniknąć złej pozycji. Nie wahaj się dołożyć małej poduszki, aby właściwie podeprzeć plecy ! Ekran musi znajdować się w odpowiedniej odległości (około 30 cm) i znajdować się na wysokości oczu. Jednakże, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać wygodny strój i pluszowe kapcie. Nie ma to jak w domu!
 
Lampe bureau design
 
 
Conseil Homeworking
Udekoruj swoje biuro tak, aby Cię odzwierciedlało i było przyjazne. Jesteś u siebie ! To okazja do rozluźnienia się. Ładna, ozdobna roślina, rzeźba przywieziona z podróży, ten kubek na kredki ze słonego ciasta zrobiony przez twoją małą siostrzenicę, a którego nie wypada Ci przynosić do biura ? Czemu nie ! Wyjmij również ten wstydliwy kubek, który tak bardzo kochasz. To ty jesteś szefem ;)
 
Lampe de Bureau Anglepoise
 
 
Lampe ecologique

 Nawet jeśli jesteś w domu, konieczne jest (a nawet niezbędne) utrzymanie kontaktu z kolegami. Podobnie jak w biurze, rób sobie przerwy, aby pozostać produktywnym i skoncentrowanym. Skorzystaj z istnienia wielu programów i aplikacji do wideokonferencji, aby móc wypić kawę na odległość ze swoim ulubionym kolegą ... ;)

 
Suspension Carmen
 
 
Lampe ecologique

 Jeden komputer czy raczej dwa ? Zeszyt i długopis ? Drukarka ? Dobre połączenie internetowe ? Konieczne jest urządzenie sobie rzeczywistej przestrzeni do pracy. „Ale gdzie umieściłem te karteczki?!”, jest całkiem możliwe, że twój dom nie jest tak dobrze zorganizowany, jak twoje biuro… Każdego ranka, zbieraj i instaluj sprzęt niezbędny do wykonywania swoich zadań i utrzymuj to samo tempo, co w pracy. Tak, uporządkowana przestrzeń to przestrzeń zoptymalizowana! Herbata, kawa i łakocie : trzymaj również blisko siebie to, co pomaga Ci uzupełnić energię.
 
Suspension bureau Gubi