500 682 891 | info@lightonline.pl

Eksperci od oświetlenia do Twojej dyspozycji

French Touch

 

Lampy wewnętrzne

Lampy wewnętrzne

Słodka Francja... znana i rozpoznawalna z powodu naszej pięknej stolicy, naszego poczucia romantyzmu i gastronomii, Francja wie, jak uwieść na całym świecie. Dziś LightOnline pozwoli Ci odkryć kolejny aspekt naszego rodzimego kraju. Szykowny styl, odważne i nowatorskie kreacje, ale także (a przede wszystkim) utalentowani artyści.

Francja zdecydowanie wyprzedziła czarny pas pod względem wzornictwa: Made in France jest tutaj!

MARKI MADE IN FRANCE

 
Serge Mouille

Les Editions Serge Mouille ? Francuski klasyk !

Les Editions Serge Mouille, firma rodzinna z siedzibą w Château-Thierry, została założona w 1999 roku przez Claude'a Delpiroux i Gin Mouille, wdowę po Serge. Serge Mouille urodził się w Paryżu w 1922 roku. Serge w dużej mierze zainspirował się spacerami po Jardin des Plantes, aby wyobrazić sobie i narysować swoje dzieła, które do dziś cieszą się sławą

Marka składa hołd pracom artysty, szanując kunszt, know-how i proces produkcyjny, o które dbał Serge Mouille!

„Łapa” Serge'a Mouille'a pozostaje nienaruszona, wszystkie jego dzieła są wydawane w tych samych oryginalnych warunkach: produkcja rzemieślnicza, formy z epoki i szlachetne materiały.

Jego «French Touch» ? Lampa podłogowa Tripode z innowacyjnymi i graficznymi krzywiznami, która jest naszą narodową dumą!

Cała selekcja

Editions Serge Mouille

Editions Serge Mouille

Lokalizacja Editions Serge Mouille

WIZYTA W ATELIER

WIZITA W ATELIER EDITIONS SERGE MOUILLE

Ikona, know-how i tradycja, która trwa z pokolenia na pokolenie.

Lightonline zabiera Cię dziś za kulisy produkcji oświetlenia Editions Serge Mouille. Udaliśmy się do Château-Thierry w Aisne, gdzie te wróżkowe palce działają od ponad 20 lat.

Ikona francuskiej sztuki przemysłowej, Jieldé (od inicjałów projektanta Jean-Louisa Domecqa), to marka ze 100% francuską produkcją i siedzibą w Saint-Priest na obrzeżach Lyonu..

Pod koniec lat 40. Jean-Louis Domecq postanowił podbić salony lampą swoich marzeń. Następnie wyobraził sobie lampę biurkową dostosowaną do jego potrzeb: klasyczną, solidną, ale przede wszystkim przegubową i zdolną do dostosowania się do wszystkich powierzchni roboczych.

Czy coś ci to przypomina? I tak, narodziła się lampa Standard. Z czasem piękna „Standard” stanie się «Loft ».

Jej industrialny styl i design zachwycają serca kolekcjonerów i miłośników sztuki, którzy widzą w nim sprytne połączenie stylu, praktyczności i techniki!

Cała selekcja

lampe-design-jielde

fabrication-usine-jieldé

Atelie jielde french touch

Lokalizacja Jieldé

Lampy Sammode

Niezależna firma rodzinna, Sammode Studio została założona w 1927 roku w Châtillon-sur-Saône przez rodzinę Vosgian.

Sammode Studio wyróżnia się jako ekspert w dziedzinie technicznego oświetlenia przemysłowego i architektonicznego. W Sammode Studio kluczowymi słowami są trwałość i niezawodność ich produktów, które nadają marce klucze do sukcesu.

Ich lampy są przede wszystkim funkcjonalne, pomysłowe i łączą w sobie odporność, szczelność i solidność. Innowacyjne, produkty « Made in France » są eksportowane na cały świat: od Europy poprzez Bliski Wschód i Afrykę - francuski design jest wszędzie.

Cała selekcja

Lampy Sammode

Atelier Sammode

Lokalizacja Sammode

IKONICZNI PROJEKTANCI

 
Ikoniczni projektanci z FrancjiMaison Sarah Lavoine

Philippe Starck

Constance Guisset

SŁOWO PROJEKTANTA

SPOTKANIE Z ELISE FOUIN

Nic lepszego niż punkt widzenia projektanta, by przybliżyć nam Franch Touch. Udaliśmy się więc na spotkanie z utalentowaną Elise Gouin

Odkryj jej kreacje

Nowa Generacja

 
ENO STUDIO
ENO Studio lub: „Jak połączyć piękno z praktycznością?”. Francuski wydawca oświetlenia i przedmiotów codziennego użytku, głównym celem ENO Studio jest udostępnienie przystępnie wszystkim projektantów i obiektów sztuki użytkowej..

Wszystkie kreacje sygnowane są przez młodych projektantów. Sprytna mieszanka wyrafinowanych i eleganckich produktów oraz tradycyjnej wiedzy z całego świata, ale dotknięta francuskim szykiem. Mówimy tak!

HARTÔ

Hartô i jego retro-elegancki styl nie pozostawiają cię

Hartô, marka założona w 2011 roku przez Alexandre'a Mullieza i trzech innych projektantów, jest młodym francuskim producentem mebli i oświetlenia..

« So Frenchy », marka w całkowicie paryskim stylu zachwyca designem dzięki kolekcjom, które w większości łączą drewno i kwaskowate kolory. Nie potrzeba zbyt wiele, Hartô nadal utrzymuje szykowną i wyrafinowaną linię. Jesteśmy Francuzami albo nie jesteśmy!

MARKET SET
Czas do Girondy, gdzie znajduje się marka Market Set, wykupiona w 2016 roku przez grupę Corep Lighting, Market Set jest marką „light designer” od 1970 roku

Wprowadzają dekoracyjne, luksusowe kolekcje, ale w rozsądnie atrakcyjnych cenach. Ich kolekcje są eleganckie, mieszanka mosiądzu i marmuru. Design tak, ale graficzny z kobiecymi i męskimi krzywiznami.

Lampy, lampy podłogowe, zawieszenia lub kinkiety, wszystkie ich kreacje szanują współczesny elegancki styl, ducha lekkości, wzmocnione przez grę przezroczystości, które upiększają światło. Produkcja odbywa we Francji, oczywiście.

Ogród po Francusku

 
Nie zawsze łatwo jest stworzyć przytulną atmosferę w swoim ogrodzie, pozwól nam poprowadzić Cię w świat tych trzech francuskich producentów.
Masz ochotę na oryginalny i lśniący design? Fermob powinien cię zachwycić! Fermob wie, jak narzucić swój styl. Ze swoją słynną kolekcją Balad W jasnych kolorach możesz udekorować przestrzeń na zewnątrz, mnożąc lampy stołowe lub podłogowe, wokół tarasu lub basenu. Marka Roger Pradier jest znany ze swojego rzemieślniczego know-how, co nadaje mu tytuł Living Heritage Company. kolekcje, nieco klasycznie szykowne, utrwalają ducha « Fransukiego ogrodu». Styl jest regularny, zawsze geometryczny, jak kolekcja Place des Vosges ! W temacie oświetlenia solarnego, Maiori, francuski wydawca specjalizujący się w oświetleniu solarnym. Kolekcja Paris, naprawdę wyjątkowa kreacja, wzbogaci Twój ogródek lub letni salon bez względu na porę dnia czy nocy…
Oświetlenie zewnętrzne

Więcej inspiracji

Oświetlenie Fermob

Lampy Forestier

Kolekcja Vertigo

Inspiruj się, zainspiruj nas...